hdporn
jachub throbbing giant penis stuffs butt of this pretty teen girlie.
sex videos maria bello downloading nancy.

Elektrikli Isıtıcı ve Sobalar

Elektrikli Isıtıcı ve Sobalar*** İzmirde Spotcu – Murat AFŞAR – 0506 641 75 79

Elektrikli Isıtıcı ve Sobalar

Hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte insanlar, ısınma konusunda alternatif arayışlara girmektedir. Ev ya da iş yerleri için farklı türlerde üretilen ısıtıcılarda, fiziksel ortamın büyüklüğüne göre bir seçim yapmak oldukça önemlidir. Isıtıcı denilince ilk akla gelen elektrikli ısıtıcılar olsa da, ısınma alanında ürün yelpazesi oldukça geniştir. Bulunduğu ortamı hızlı bir şekilde ısıtabilen elektrikli ısıtıcılar, özellikle doğalgaz ile ısınmanın maliyetli olduğunu düşünen insanlar için iyi bir alternatiftir.

Teknolojinin bu denli gelişmediği önceki yıllarda, ısınma alanında kullanılan sobalar, elektrik kullanımının yaygınlaşması ve teknolojinin ilerlemesiyle birlikte, yerini elektrikli ısıtıcılara bırakmıştır.Nitekim elektrikli ısıtıcıları, elektrikli soba olarak düşünebiliriz. Aynı zamanda son yıllarda şömineler de hem ısıtıcı hem de dekoratif amaçlı tercih edilerek evlerdeki yerini almaktadır. Evinizi ya da iş yerinizi ısıtmak için elektrikli ısıtıcı, kuzine soba veya şömine arasında tercih yapabilirsiniz.

Elektrikli Isıtıcı ve Sobalar Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Isıtıcı alırken dikkat edilmesi gereken hususlar arasında öncelikle ısıtıcıyı, nerede ve ne amaçla kullanacağınız gelmelidir. Ev, iş yeri, okul, hastane vb. ortamlar için tercih edilebilen ısıtıcılar, kimi zaman tek başına kimi zaman ise yardımcı ısınma aracı olarak kullanılabilmektedir. Kullanılan alanın büyüklüğü, seçeceğiniz ısıtıcı türünü etkileyecektir. Burada önemli olan nokta, alanın tamamının mı ısıtılacağı yoksa bölgesel bir ısınmanın mı amaçlandığıdır. Dikey ya da yatay modellerin yanında, duvara monte edilebilen ısıtıcıları da tercih edebilirsiniz.

Kullanım kolaylığı, kolay taşınabilirliği, fazla yer kaplamaması ısıtıcılar arasında tercih yaparken dikkat edebileceğiniz detaylardan bazılarıdır. Bununla birlikte, tercih ettiğiniz ısıtıcı türünün sağlıklı olup olmadığı, üretici firmanın gerekli kalite standartları belgesine sahip olması, ısıtıcının termostat özelliğine sahip olması, ne kadar elektrik tüketimi gerçekleştirdiği durumları ise bir diğer dikkat etmeniz faktörler arasındadır. Piyasada birçok elektrikli ısıtıcı firması bulunmakla birlikte, merdiven altı diye tabir edilen, kullanım konforu ve performans açısından yeterli düzeyde olmayan ürünler de mevcuttur.

Bu nedenle elektrikli ısıtıcı satın alınırken, ürünün garanti kapsamının ne kadar olduğu, hangi üretici firma tarafından üretildiği konuları da göz önünde bulundurulmalıdır. Kimi zaman kullanıcılar, tükettiği elektrik miktarına göre ekonomik bir elektrikli ısıtıcı almayı tercih ediyor. Daha az elektrik tüketen fakat daha uzun süre kullanılan be elektrikli ısıtıcılar, uzun süreli kullanımlarda, yüksek güç değerine sahip bir ısıtıcıya göre çok daha fazla elektrik tüketimi sarf edebiliyor. Bu sebeple, tercih edilecek ısıtıcının ekonomik olmasından ziyade verimli olmasına dikkat etmek daha büyük bir önem arz ediyor. Isıtıcının, ortamı ısıtırken havayı kurutmaması, termostata sahip olması, çocuk kilidinin bulunması, ergonomik ve kullanışlı olması ise dikkat edilmesi gereken diğer faktörler arasındadır.

Elektrikli Isıtıcı ve Soba Çeşitleri Nelerdir?

Isıtıcıların ev için uygun kullanım alanları bulunmakla beraber, dış mekân ısıtıcılar olarak da ofis veya iş yerlerinde kullanılan türleri de mevcuttur. Bu ısıtıcılardan en çok kullanılanı ise dilimizde kızılötesi ısıtıcılar olarak adlandırılan infrared ısıtıcılardır. Hem iç mekânda hem dış mekânda kullanabileceğiniz infrared ısıtıcılar, tüketiciler arasında ayaklı ısıtıcılar olarak da bilinmektedir. Ayaklı ısıtıcının yaydığı kızılötesi ışınlar, insan vücudu ve çevredeki objeler tarafından emilir. Böylece çalıştırıldığı an etrafına hızlı bir şekilde ısı verir.

Ayaklı ısıtıcılar sessiz çalışma özelliğine sahiptir. Ayaklı ısıtıcıları, aparatı olmadan duvara monte ederek, duvar tipi ısıtıcı olarak kullanabilmeniz mümkündür. Bir diğer ısıtıcı türü olan fanlı ısıtıcıda ise, cihaz içerisinde fan yardımıyla ısıtılan hava dışarı verilerek ortamın ısınması sağlanır. Modern görünümlü ve ergonomik yapıda olan fanlı ısıtıcılar, ortamın genişliğine göre, ısınma sorunu olan mekanlarda sıklıkla tercih edilir. Kullanım açısından diğer ısıtıcılara göre daha rahat olan fanlı ısıtıcılar, güçlü fanları sayesinde ortamın sıcaklığını hızlı bir şekilde artırmaktadır. Emniyet kilidine ve termostata sahip olması herhangi bir kaza anında oluşabilecek aksiliklerin önüne geçmektedir. Isıtıcı fanlı olarak tercih edildiğinde yalnızca ısınmak için değil serinlemek için de kullanılabilmektedir.
Klasik kalorifer peteği görünümüne sahip olan yağlı radyatörler ise, çalışma prensibi olarak öncelikle içerisindeki rezistansı ısıtır. Rezistans yardımıyla ısınan yağ, radyatörde eşit olarak dağılarak dışarıya sıcaklık verir. Yağlı radyatör, ısıttığı havayı kurutmaması ve sıcaklığı bulunduğu ortama eşit olarak dağıtması sebebiyle sağlıklı olarak değerlendirilmektedir. Büyüklüğüne bağlı olarak farklı genişlikteki ortamları ısıtabilen yağlı radyatörler, yeni doğum yapmış anneler tarafından bebeğin sağlığı için tercih de edilebilir. Ayrıca termostatlı olması sebebiyle, ortam belirli bir sıcaklığa geldikten sonra kendini kapatır. Bu sayede elektrikten tasarruf edilir. Yağlı radyatörler, havayı direk kurutmaması, sıcaklığı eşit olarak dağıtması ve elektriği diğer ısıtıcılar kadar fazla kullanmaması nedeniyle sıklıkla tercih edilir. Yağlı radyatörler, uzun süreli sıcaklık üretmek için oldukça etkilidir.
Doğal konveksiyon yöntemiyle ısınma sağlayan ve yağlı radyatörlerden farklı olarak konvektör ısıtıcılar, bir diğer ısıtıcı türüdür. Konvektör ısıtıcılarda, dışında bulunan alt kapaklardan içeri giren soğuk hava, cihaz içindeki rezistanslar yardımıyla hızlı bir şekilde ısıtılarak, üst kapaktan sıcak havayı dışarı verir. Konvektör ısıtıcı, bulunduğu ortamın havasını hızlı bir şekilde ısıtırken havayı kurutmadığından, bebek odaları ve yatak odalarında sıklıkla tercih edilir. Devrilme, su sıçratma gibi durumlara karşı da güvenlidir. Dijital ve manuel seçenekleri bulunan konvektör ısıtıcılarda, termostat özelliği ile bulunulan ortamın istenilen kadar ısıtılması sağlanır. Yağlı radyatörlere göre, ortamı daha hızlı bir şekilde ısıtır.
Ayak ısıtıcılar ise, kullanım şekline göre diğer ısıtıcılardan daha farklıdır. Oldukça kullanışlı olan ve evde ya da çalışma masasının altında tercih edilebilen ayak ısıtıcıları, ayakkabı olmadan da kullanılabilir. Ancak bir ayak ısıtıcı tercih edilirken, ısıtıcının watt değerine, kablo uzunluğuna ve üretici firmasına dikkat edilmesinde fayda var. Watt değerinin düşük olması, kablo bağlantı yerinin sabit olması, uzaktan kumandaya sahip olmaması gibi durumlarda ayak ısıtıcıları, hem konfor hem de performans olarak beklentileri karşılayamayabilir. Ayrıca farklı tip ve modellerde quartz ısıtıcı, konvektör ısıtıcı ve panel ısıtıcılar arasından da tercih yapılabilir.

Elektrikli Isıtıcı ve Sobalar

Ayaklı
Fanlı
Infrared
Konvektör
Nano
Panel
Quartz
Yağlı Radyatör

Elektrikli Isıtıcı ve Sobalar AFŞARSPOT MAĞAZALARINDA…

Elektrikli Isıtıcı ve Sobalar EN EKONOMİK FİYATLARLA İZMİRDE SPOTÇU AFŞARSPOT MAĞAZALARINDA…

 


izmirde spotcu,izmirde spotçu,izmirde ikinci el eşya,izmirde spot eşya,izmirde afsar spot,ucuz mobilya,ucuz spot eşya

İZMİRDE SPOTÇU ::: İZMİR SPOT EŞYA ::: İKİNCİEL EŞYA
UYGUN FİYATA KALİTELİ HİZMET – 0506 641 75 79

Eski Eşyalarınız Değerinde Alınır Satılır…

BİZE SORMADAN EŞYA ALMAYIN…
BİZE SORMADAN EŞYANIZI SATMAYIN…
MURAT AFŞAR – 0506 641 75 79

 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

xnxx
fsiblog
japanese porn
YAZIN...
1
İkinci el ve Yeni Eşyalarınız Alınır...
MERHABA...
SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ...
BİZİ HEMEN ARAYIN ...